piątek, 21 października 2011

Konkurs recytatorski "Złoty Klon"


 
21 października 2011 roku

W  Gminnym Ośrodku Kultury w Łeknie odbyła się XVII edycja konkursu recytatorskiego "Złoty Klon". Klasy I-III zmagały się z twórczością Jana Brzechwy.  Z naszej szkoły w konkursie wzięła udział Aleksandra Kranc z klasy III c, która zajęła zaszczytne III miejsce.  Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny upominek, a szkoła - dyplom za udział w konkursie.

Konkursy MULTITEST 2011


21 października 2011 roku

KONKURS PRZYRODNICZY

Startowało w nim 12 uczniów z klas VI. Konkurs przygotowało Centrum Edukacji Szkolnej.
Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała pani Barbara Berlik.
WYNIKI:
  1. Joanna Kruszka (kl.VI c) – dyplom laureata i nagroda książkowa
  2. Mateusz Ollek (kl.VI c) – dyplom laureata i nagroda książkowa
  3. Wojciech Daniel (kl.VI b) – dyplom laureata
  4. Dominika Kolińska (kl.VI c) – dyplom laureata
  5. Martyna Ziętkiewicz  (kl.VI c) – dyplom wyróżnienia
  6. Dominik Szyperski (kl.VI c) – dyplom wyróżnienia

KONKURS GEOGRAFICZNY

Startowaliw nim uczniowie z klas gimnazjalnych. Konkurs przygotowało Centrum Edukacji Szkolnej.
Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała pani Alicja Górska.
WYNIKI:
  1. Julia Tadej  (kl.I a) – dyplom laureata i nagroda książkowa
  2. Julia Kalka  (kl.I a) – dyplom wyróżnienia
  3. Kamil Chełmiński  (kl.I a) – dyplom wyróżnienia

czwartek, 20 października 2011

Dzień Słodkości dla Hospicjum


 20 października 2011 roku

Szkolny Klub Wolontariusza  zorganizował akcję "Dzień słodkości w szkole" na rzecz hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Za symboliczną złotóweczkę można było nabyć pyszne ciasteczka przygotowane przez 36 wolontariuszy z gimnazjum, technikum i ZSZ.
Zebrano kwotę 516,56 zł
W akcję włączyła się cała młodzież szkolna a także pracownicy szkoły. Akcją kierowały opiekunki wolontariatu Alicja Górska i Mariola Kominiarek, które dziękują wszystkim za wsparcie w akcji. Szczególne podziękowania dla rodziców i  wolontariuszy za „słodkie pyszności.”


"GŁOS WĄGROWIECKI" nr 45 z 9 listopada 2011 roku  

niedziela, 16 października 2011

Dzień Pieczonego Ziemniaka



16 października 2011 roku

Rada Gminy i Gminny Ośrodek Kultury zorganizowali w Stępuchowie „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. W ten sposób chciano  przywrócić dawne tradycje świętowania zbiorów ziemniaczanych na wsiach. Z tej okazji przygotowano też konkurs plastyczno-techniczny pod hasłem „Pyra na wesoło”. Uczniowie z naszej szkoły ostro wzięli się do pracy i stworzyli piękne prace , w których głównym bohaterem była oczywiście nasza poznańska pyra. Laureatami I miejsca zostali: Nikodem Lisiecki i Wiktoria Sokołowska.

piątek, 14 października 2011

Dzień Nauczyciela


14 października 2011 roku

Dokładnie o godzinie 9.00 w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela.

W części oficjalnej spotkania dyrektor szkoły, pan Paweł Tończyk złożył wszystkim swoim pracownikom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wręczył też nagrody za sumienne wykonywanie obowiązków.

Następnie przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowały klasy V  szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami  Wiesławą Gruszką  i Agnieszką Grajek.
Występ podzielony był na dwie części:
W pierwszej uczniowie wypowiadali wierszowane życzenia dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Każde z nich było poprzedzane utworem muzycznym.
Zaś w drugiej części odbył się pokaz taneczny. Najpierw na scenę wkroczyły trzy uczennice, które zaprezentowały układ taneczny, a po nich miał miejsce występ pięciu gimnazjalistów. Chłopcy wzbudzili wielkie zainteresowanie. Publiczność zakończyła ich występ gromkimi brawami.



Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu w lepszej jakości proszę o 
podanie swojego e-maila. Film zostanie wysłany na pocztę.
 

czwartek, 13 października 2011

Pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej


13 października 2011 roku

W  słoneczny czwartkowy ranek odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.
W  prologu uroczystości zaprezentowano trawestację fragmentu ballady Mickiewicza . Tytułowa  Świtezianka (Martyna Raczyńska z klasy I a) tym razem z workiem na kapcie oraz Chłopiec (Robert Baczyński z I b) z ciężkim tornistrem wkroczyli żwawo na scenę. Na  pytanie dziewczyny co nosi w tornistrze młodzieniec odpowiedział, że książki i obiecał, że będzie o nie dbać przez całą swoją szkolną edukację. Dopiero później rozpoczęła się właściwa część uroczystości. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego (Dominika Kolińska ,Agnieszka Szmiel, Nadin Leszczyńska, Wiktoria Szweda oraz Wiktoria Przybył) zaprosiły przejętych pierwszaków do wspólnej zabawy. Dzieci najpierw zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, wykazywały się wiedzą w zakresie obowiązków uczniowskich i dobrego wychowania oraz pokazały jakie są zwinne i zręczne.
Najwięcej radości młodym ludziom sprawiły też ich mamy, które przygotowały dla nich specjalny napój wodno-cytrynowy z dodatkiem „białego chili” (czytaj cukru). Po wypiciu wszystkie twarze rozjaśniły się w dużym uśmiechu, nikt nie robił kwaśnej miny. Także starsi uczniowie z drugiej klasy przygotowali dla młodszych kolegów miłą niespodziankę i każdemu uczniowi wręczyli przepiękne bukieciki z polnych kwiatów.
Dopiero po przejściu wszystkich tych zabawnych prób rodzice zgromadzeni na widowni chórem stwierdzili, że ich dzieci mogą zostać pasowani na uczniów szkoły podstawowej w Damasławku. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Maria Machaj Socha. Nowopasowani uczniowie  razem ze swoimi wychowawczyniami , paniami: Aliną Matysiak (klasa I a) i Lidią Katoną (klasa I b) odśpiewali uroczyście Hymn Pierwszych Piastów i w radosnych nastrojach wszyscy wrócili do domów.






Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu w lepszej jakości proszę o podanie swojego e-maila. Film zostanie wysłany na pocztę.
 

Pasowanie uczniów klas pierwszych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

13 października 2011 roku

Dokładnie o godzinie 11.00  uczniowie klas pierwszych gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych wraz ze swoimi wychowawcami (Ingą Eliasz-Sierszulską, Anną Kasperkowiak, Magdaleną Kuberacką, Grzegorzem Jakubiakiem i Ewą Adasik-Danieluk) stawili się jak jeden mąż, aby wziąć udział w pasowaniu i  otrzęsinach. Uczennice SU (Amanda Jerzakowska, Wiktoria Witczak , Dominika Błażejak, Marika Wilk, Aneta Kaczmarek, Aleksandra Jarmuż oraz Natalia Szymańska) zadbały o to ,aby  zgodnie z tradycją wszyscy bohaterowie uroczystości musieli wykazać się rozmaitymi  zdolnościami i umiejętnościami. Jak na prawdziwe „koty” przystało nie zabrakło oczywiście picia mleka przez słomkę oraz rozwijania kociej włóczki. Oprócz tego wybrani ochotnicy przeszli też jeszcze wiele innych prób: jak najszybszy bieg po wyznaczonej trasie,  najszybsze zjedzenia ciasteczek, zatańczenie kankana czy też namalowanie portretu swojego wychowawcy mając zawiązane oczy. Oczywiście wszystkie zadania zostały wykonane szybko i bezbłędnie, dlatego też pani dyrektor Maria Machaj-Socha mogła w końcu uroczyście włączyć nasze „kotki” do grona społeczności uczniowskiej ZSP w Damasławku i dokonać aktu pasowania. Na koniec Samorząd Uczniowski zaprosił  wszystkim uczniów na dyskotekę szkolną , która rozpoczęła  się o godzinie 16.00 w budynku szkoły.

środa, 12 października 2011

Wizyta w Starostwie Powiatowym

fot. Starostwo Powiatowe
 12 października 2011 roku

Starostwo Powiatowe w Wągrowcu odwiedzili wyjątkowi goście. Okazało się, że była to grupa 35 uczniów z klasy II a i III c z naszej podstawówki, która razem ze swoimi wychowawczyniami: Jolantą Dębowską i Elżbietą Bogaczyk oraz bibliotekarką Mariolą Kominiarek spotkała się z władzami powiatu, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat samorządu oraz przyjrzeć się z bliska pracy starostwa.
Wicestarosta, pan Tomasz Kranc pokazał uczniom wnętrze budynku i zapoznał ich z zadaniami wykonywanymi przez poszczególnych pracowników urzędu. Młodzi dama sławianie odwiedzili też Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz Biuro Rady. Najwięcej jednak radości sprawiła prośba Starosty, który zachęcił uczniów do tego, aby na chwilę zasiedli w fotelach włodarzy powiatu. Następnie uczniowie zebrali się w sali sesyjnej, gdzie przy ciastku i sokach obejrzeli prezentację multimedialną. Starosta Michał Piechocki przybliżył maluchom zagadnienia dotyczące samorządu terytorialnego, a także opowiedział o zadaniach i obowiązkach wynikających z pełnionej funkcji.
Uczniowie bardzo chętnie zadawali pytania, zaskoczyli gospodarzy swoją dociekliwością i jakże dziecinną  szczerością.
Na zakończenie pan Krzysztof Poszwa, specjalista ds. zarządzania kryzysowego przypomniał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.
Wycieczka wzbogaciła wiedzę uczniów i utwierdziła w przekonaniu, że jako mali obywatele należą do społeczności lokalnej . Uśmiechnięte buzie dzieci utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że wizyta udała się znakomicie.


"GŁOS WĄGROWIECKI" nr 44 z 2 listopada 2011 roku